JAK NAPISAĆ PRACĘ DYPLOMOWĄ?

Prowadzenie badań naukowych i podsumowanie ich w pracy magisterskiej opiera się na wzajemnej kooperacji promotora i magistranta. Wymaga ono od studenta wysokiego zaangażowania i wdrożenia wczesnej naubytej wiedzy i kompetencji. Aby ułatwić przejście przez ten proces w Instytucie Psychologii powstał podręcznik autorstwa dr Karoliny Kossakowskiej pt. "Jak napisać pracę magisterską? Zasady przygotowania pracy magisterskiej na kierunku psychologia UŁ zgodnie z wymogami APA7".

Podręcznik można pobrać poniżej (dostępny dla studentów UŁ).

Jak napisać pracę magisterską? - Podręcznik dla studentów

EGZAMIN MAGISTERSKI

Szczegółowe i aktualne informacje na temat procesu dyplomowani można znaleźć w wydziałowej strefie studenta - Prace i egzaminy dyplomowe

Przebieg egzaminu

Zgodnie z Regulaminem studiów na Wydziale Nauk o Wychowaniu egzamin magisterski na kierunku psychologia obejmuje:

• podstawy wiedzy psychologicznej
  • wiedzę specjalnościową z zakresu problematyki pracy dyplomowej

Liczba pytań na egzaminie jest nie mniejsza niż 3 (min. dwa od promotora i jedno od recenzenta). Rekomendowane jest, by spośród zadawanych pytań 2 pytania dotyczyły podstaw wiedzy psychologicznej, a 1 pytanie problematyki pracy magisterskiej. Nie ma gotowej listy pytań. Proponowana lista lektur uwzględniająca podstawy wiedzy psychologicznej obejmuje:

• Kottler, J. A. (2005). Skuteczny terapeuta. GWP.
  • Łukaszewski W. (2011). Wielkie pytania psychologii. GWP.
  • Strelau, J., Doliński, D. (2020). Psychologia akademicka: podręcznik. T. 1. GWP.
  • Strelau, J., Doliński, D. (2020). Psychologia akademicka: podręcznik. T. 2. GWP.